زمان یکی از مهمترین فاکتورها در سودآوری معاملات هستش . بطوریکه جمله ای معروف از جسی لیورمور در این باره وجود داره که بیان میکنه من سودهای هنگفت خودم رو بواسطه هوش و ذکاوتم بدست نیاورم بلکه (صبرم) بود که این ثروت رو برای من ساخت . 

صبر همون فاکتور زمان در معاملات هستش . و دو قسمت داره .

یک) کی یا چه زمان هایی برای خرید بهتر هستش؟

دو) کی یا چه زمان هایی برای خروج از معاملات بهتر هستش؟

پاسخ به این دو سوال سودهای بالا و البته راحتی رو میسازه. بطور خاص لری ویلیامز یکی از اولین کسانی بوده که در این زمینه تحقیقات گسترده ای کرده و نتایج قابل تاملی هم داشته که در سیستم های TDW خودش اونها رو ارائه کرده که افراد علاقه مند میتونن به مطالب موجود در این باره در اینترنت مراجعه کنن.

بذارید ببینیم در بازارهای مالی فقط و فقط با فاکتور زمان میشه به سود رسید یا نه؟

فرض می کنیم ما هیچ علمی از تحلیلگری نداریم و فقط میخوایم براساس یک جدول زمان بندی شده خرید کنیم و در نقطه خاصی از معامله خارج بشیم. 

اگر بیایم و  در روز اول برج 10(اکتبر) و روز اول برج 11(نوامبر) خرید کنیم و حد ضرر 7 درصدی برای خروج از معاملات داشته باشیم و نقطه خروج هم براساس یکی از اندیکاتورهای رایج در نظر بگیریم ، نتیجه بسیار جالب خواهد بود.29 معامله انجام شده که در 24 مورد به سود و در 5 مورد به ضرر نشسته است. که در بازه 20 ساله تحقیق انجام شده سودی بیش از 180 درصدی ساخته که باز هم تاکید میکنم بدون هیچ تحلیگری خاصی خریدها صورت گرفته و تنها مولفه زمان بوده.

مشابه این تحقیقات روی روزهای مشخص از هفته و روزهای مشخص از ماه هم صورت گرفت که نتایج بسیار فراتر از انتظار بود

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما
محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

آموزش خط ریز و درشت فارسی مدرس خط ریز و درشت انگلیسی Mark ارس معرفی کالا فروشگاهی وبلاگ رسمی محمد امین کارگزار تگ کن - آرشیو مطالب کالای ایرانی سگ Ernest